Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmenler Gününe özel bir ileti yayınladı.
Bakanlık sayfasından duyurulan iletide, şu tabirlere yer verildi, “Türkiye Yüzyılı’nın şafağında, kendini yeni kuşağın inşasına adamış, ufukta görünen aydınlığı ellerinde büyüten siz pahalı çalışma arkadaşlarım, Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum. Değerlerimize bağlı kalarak kozmik düşünen, çağı yakalayan dürüst ve çalışkan jenerasyon, yani hoş vatanımızın geleceği sizlere emanettir. Bu emanet sizleri dik tutan, gururla taşıdığınız bir meşale olarak ellerinizde durmaktadır. Biliyorum ki eğitim öğretimin en ağır mesuliyeti sizlerde. Biz, bu kutsal misyonun ortaya çıkardığı gereksinimlerinizin farkındayız. İmkânları sizlerin hizmetine sunmak bizim mesuliyetimiz. En güzel kurallarda, güvenlik içinde vazifenizi ifa etmeniz için elimizden geleni yapmakta kararlıyız. Zihninizin, gönlünüzün ferah ve aydınlık kalması ismine mesleksel prestijinizi korumak ve yüceltmek, maddi imkânlarınızı uygunlaştırmak ve teknolojik gelişmeleri sizlere sunmak için çalışmalarımızı istikrarlı biçimde sürdürdüğümüzü bilmenizi isterim. Bu milletin evlatları için attığınız her adım, söylediğiniz her hoş kelam, yürüttüğünüz her proje, geliştirdiğiniz her sağlam fikir, hülasa tüm fedakârlıklarınız için şahsım ve milletim ismine sizlere teşekkür ediyorum. Bu his ve niyetlerle Başöğretmen’imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve misyonları başında şehit düşen aziz öğretmenlerimizi hürmetle yâd ediyorum. Emekli öğretmenlerimize sıhhat, vazifesi başındaki öğretmenlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında yazacağınız muvaffakiyet öyküsünün yolunu açmayı, bu vatana borcum biliyorum. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)